NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Święto Chleba 2023

Święto Chleba 2023

10  września 2023 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się jubileuszowe XXV Lubelskie Święto Chleba, którego organizatorem był  Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.
Tegoroczna edycja odbywała się podobnie jak w roku ubiegłym pod hasłem ,,Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”. Jak mówi ludowe przysłowie ,,Bez chleba żyć się nie da."
Chleb od wieków stanowi istotny symbol w naszej kulturze. Utożsamiany jest z mądrością, świętością, gościnnością czy dobrobytem.
Od zarania dziejów chleb był traktowany z wielkim poszanowaniem i pokorą. W kulturze polskiej chleb jest symbolem szacunku i ciężkiej pracy, myśl zawarta w przysłowiu jest  również wyrazem naszej codziennej troski o chleb powszedni.                             .
To wyjątkowe wydarzenie ,,Święto chleba" od lat jest kluczowym miejscem  do  spotkań i wymiany doświadczeń technologicznych branży piekarskiej i cukierniczej. Tegoroczną imprezę uatrakcyjniły występy zespołów ludowych, wystawy rękodzieła,  pokazy, warsztaty, gry  i zabawy. Firmy piekarnicze i cukiernicze Lublina i okolic prezentowały swoje wyroby, które mogli zasmakować zwiedzający Lublinianie.
Gościem honorowym tego wydarzenia był Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Lublin Pani Ewa Dumkiewicz Sprawka i wielu innych gości.
Z rąk Pana Ministra Edukacji i Nauki szkoła otrzymała Dyplom Uznania w podziękowaniu za kultywowanie tradycji rzemieślniczych regionu, zapewnienie wysokiej jakości kształcenia zawodowego, a także wychodzenie naprzeciw wyzwaniom szkolnictwa branżowego.
Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego reprezentowała Dyrekcja szkoły i nauczyciele, którzy we współpracy z uczniami przygotowali efektowne stoisko wystawiennicze oraz ciekawe wyroby piekarsko – cukiernicze.
Celem uczestnictwa było zachowanie i przekaz tradycji piekarskich i  cukierniczych, oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej naszej młodzieży.  Uczniowie pod nadzorem nauczycieli przedmiotów zawodowych spożywczych mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności  w licznych konkursach.
Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła została nagrodzona za zajęcie II miejsca w konkursie na najładniejsze stoisko wystawowe,  II miejsca na najlepszy sernik oraz III miejsca na  najładniejszy chleb okolicznościowy.
Gratulacje i podziękowania dla uczniów i nauczycieli!
Maria Wesołowska
Kierownik szkolenia praktycznego

Święto Chleba 2023
Święto Chleba 2023
Święto Chleba 2023
Święto Chleba 2023
Święto Chleba 2023
Święto Chleba 2023

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024