NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

MISTRZ POEZJI ZSCHIPS 2023 - „ZŁOTE PIÓRO” - Szkolny Turniej Literacki

  MISTRZ POEZJI ZSCHIPS 2023 - „ZŁOTE PIÓRO” - Szkolny Turniej Literacki

  MISTRZ POEZJI ZSCHIPS 2023 - „ZŁOTE PIÓRO” - Szkolny Turniej Literacki

W czwartek 15.06.2023r. w czytelni biblioteki szkolnej po raz trzeci spotkali się pasjonaci, indywidualiści, wrażliwcy, wszyscy poszukujący i nie tylko - Stowarzyszenie Miłośników Przypalonej Szarlotki, czyli Myśli Nieuczesane. W licznym gronie, w przyjemnej i otwartej atmosferze, przy małych łakociach i czerwcowych truskawkach kontynuowaliśmy nasze rozmowy o tym co piękne, ważne i mądre. W oparciu o cytaty z „Małego Księcia” dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami i wyrażaliśmy poglądy na wiele ciekawych tematów. Chwilami dyskusja była bardzo burzliwa. 
Odbył się również finał Szkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro” i tytuł Mistrza Poezji i Prozy 2023. Uroczyście ogłoszone zostało  nazwisko laureata, który otrzymał od  organizatorów statuetkę Złotego Pióra, tytuł  i dyplom Mistrza Poezji, nagrodę książkową oraz  drobne  upominki, ufundowane  przez organizatorki, czyli zespół nauczycieli biblioteki szkolnej ZSChiPS. Wszyscy laureaci i uczestnicy naszego konkursu również zostali podobnie nagrodzeni. Dodatkowo,  uczniowie biorący udział w rywalizacji uzyskali  oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego, oczywiście wpisane do dziennika jeszcze przed ostateczną klasyfikacją!

Wszystkim  laureatom i uczestnikom  serdecznie gratulujemy i życzymy natchnienia i kontynuowania literackich pasji!
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU  LITERACKIEGO   O „ ZŁOTE PIÓRO” I TYTUŁ SZKOLNEGO MISTRZA POEZJI I PROZY
Hasło Turnieju: „Powiem Wam co Mi w duszy gra... czasem radość! czasem łza!”
Na konkurs wpłynęło siedem prac, z czego sześć to formy poetyckie, siódma to forma prozatorska.
Komisja w składzie E. Sosnówka, A. Serewa, B. Wizło po zapoznaniu się z utworami, które wpłynęły na konkurs organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli języka polskiego do  Biblioteki ZSCHIPS w Lublinie, uzgodniła następujący werdykt:
Pierwsze miejsce oraz tytuł Szkolnego Mistrza Poezji w roku szkolnym 22/23 otrzymuje
Aleksandra Lenart, uczennica klasy 3ctp za wiersz pt. Dojrzewanie.
Drugie miejsce zdobył Patryk Komajda, uczeń klasy 3btp za wiersz pt. Co to znaczy być człowiekiem?,
Trzecie  miejsce zajęła Magdalena Poleszak, uczennica klasy 3atp za wiersz pt. „ Kamień”.  
Członkowie komisji przyznali jedno wyróżnienie  dla Emilii Gawryl, uczennicy klasy 1abp za wiersz pt. „Powiem Wam co mi w duszy gra…czasem radość, czasem łza”
Podziękowanie za udział w konkursie literackim komisja składa  Julii Romanowicz uczennicy klasy 1atp  
za wiersz pt. „Co mi w duszy gra” oraz Julii Goduli  uczennicy klasy 1ctp  autorki wiersza  zaczynającego się od słów: A więc powiem..
Organizatorzy dziękują  także za nadesłane opowiadanie, którego autorką jest  Julia Niedbała z klasy 3abp  pt.” Serce jest kluczem” i  docenia  podjęty wysiłek i odwagę podzielenia się swoimi próbami prozatorskimi na forum społeczności szkolnej.  
  MISTRZ POEZJI ZSCHIPS 2023 - „ZŁOTE PIÓRO” - Szkolny Turniej Literacki
Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024