NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Dzień patrona, gen. Franciszka Kleeberga - 2022

Dzień patrona, gen. Franciszka Kleeberga - 2022

Więcej zdjęć na naszym profilu FACEBOOK >>>

Patron to duch opiekuńczy szkoły, postać charyzmatyczna, reprezentująca wartości godne naśladowania. Droga, którą wskazuje gen. Kleeberg zobowiązuje do ciągłego inwestowania w siebie, kształtowania charakteru, rozwoju własnych pasji. Dzień patrona postanowiliśmy uczcić poprzez uczestnictwo w projektach w które zaangażowani byli wychowawcy, nauczyciele i wszyscy uczniowie ZSChiPS:

  • młodzież klas I uczestniczyła w uroczystym ślubowaniu po którym nastąpiła integracja klas
  • klasy 4 atp i 4 btp przygotowały występ artystyczny
  • uczniowie klasy 4 at upamiętnili święto wycieczką do Warszawy, śladami gen. Kleeberga
  • wychowawcy wszystkich klas starszych udali się z młodzieżą do kina na projekcję filmu „Orlęta. Grodno 1939”

Pamięć o patronie, wydarzeniach związanych z kampanią wrześniową i bitwą pod Kockiem co roku gromadzi uczniów, pracowników i przyjaciół szkoły podczas uroczystości patriotycznej ku JEGO czci. Tegoroczne obchody uświetnił gość honorowy, podpułkownik Robert Opolski, który reprezentował 19 LBZ.

Dzień patrona był szczególnie ważny dla uczniów klas I, którzy złożyli uroczyste ślubowanie szkole w dniu 28 września 2022r. 10 klas szczelnie wypełniających salę gimnastyczną donośnym głosem przyrzekało wierność tradycjom szkoły.

Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas 4 atp i 4 btp, którzy w atrakcyjny sposób zaprezentowali sylwetkę gen. Kleeberga. Artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki wojenne, czytali fragmenty wypowiedzi generała, a zgromadzona publiczność z entuzjazmem reagowała na popisy sceniczne. Występ zebrał pochlebne opinie i został doceniony przez Panią Dyrektor Barbarę Sieńko, która podziękowała młodzieży oraz opiekunom- paniom: Małgorzacie Gurnej, Magdalenie Piątkowskiej- Padiasek, nauczycielkom biblioteki szkolnej: Edycie Sosnówce, Annie Serewie oraz panom: Andrzejowi Abramowiczowi i Krzysztofowi Olszewskiemu.

Ostatnią częścią obchodów dnia patrona była integracyjna młodzieży klas I. Każda klasa przygotowała z tej okazji krótką autocharakterystykę i w obecności wychowawców zaprezentowała się przed zebranymi. Młodzież wykazała się pomysłowością i zaskakiwała pomysłami. Pojawiały się ułożone z tej okazji wiersze, piosenki, prezentacje, występy z pomocami dydaktycznymi oraz degustacja wyrobów cukierniczych.

Obchody Dnia Patrona 2022 w ZSChiPS już za nami. Jego osoba pozostaje jednak w naszej pamięci, szczególnie w kontekście daty 5.X.1939, czyli bitwy pod Kockiem.

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024