NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Najpiękniejsze wiosenne widoki

Dnia 8 maja 2019 r. klasa 2ab wraz z opiekunkami Paniami Moniką Gierak i Ewą Bojaczuk wyruszyła do lubelskiego ogrodu botanicznego w poszukiwaniu najpiękniejszych wiosennych widoków. Klasa o profilu spożywczym miała tam okazje zapoznać się z kolekcją roślin przydatnych w produkcji artykułów spożywczych takich jak rośliny miododajne i rośliny wykorzystywane do wytwarzania naturalnego oleju.

Uczniowie zwiedzili również ogród biblijny z typowymi roślinami używanymi w kuchni, a wymienionymi na kartach Pisma Świętego. Wizyta w lubelskim ogrodzie botanicznym to doskonały sposób połączenia przyjemnego czasu na świeżym powietrzu z lekcją o roślinach użytkowych, tak pożytecznych dla człowieka.

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024