NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Romantyczny Luty

Romantyczny Luty

Okazuje się, że miłość do dobrej literatury, książek a przede wszystkim do nietuzinkowych postaci literackich płonie, mimo zimowej aury za oknem!

Przekonałyśmy się o tym 14 lutego 2023, w dniu Świętego Walentego podczas obchodów tego romantycznego święta w bibliotece szkolnej.

Walentynkowa Literacka Randka w Ciemno - wypożycz - rozpakuj - delektuj się!!

Zabawa czytelnicza: Dajcie się skusić i wypożyczcie książkę w ciemno!

Bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może w gatunku, który dotychczas omijaliście?

Niespodzianka, zagadka, ciekawość skusiła wielu chętnych: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji! Wszyscy z zaaferowaniem sięgali po przygotowane przez nas tytuły (a było ich ponad 40), zastanawiając się, z jakim gatunkiem literackim przyjdzie im się zmierzyć. Nasze tajemnicze propozycje książkowe zniknęły w tempie jednego uderzenia zakochanego serca!!

Kolejną propozycją literackich walentynek był quiz: „Zakochane pary” oraz własnoręczne dekorowanie piernikowych serduszek, które były słodką nagrodą dla wszystkich biorących udział w zabawie.

Romantyczność tego „całuśnego” dnia podkreślała scenografia, wystrój biblioteki, w którym królowały czerwone i różowe serca.

Zadbałyśmy również o korytarz biblioteczny, na którym pojawiły się tablice wystawiennicze a na nich wystawki: „Romantyczny Luty”, „Mistrzynie powieści romantycznej”,  „Walentynki’.

Przy organizacji i przeprowadzeniu naszej zabawy czytelniczej nieocenioną pomoc i zaangażowanie wykazała młodzież z klas: 4atp, 4ctp, 3btp, 1alp, czyli fanklub i przyjaciele bibliotecznych wyzwań na każdej przerwie i nie tylko, którym serdecznie dziękujemy!!!

Nieustająco zapraszamy do wspólnych działań każdego chętnego!

Zespół  biblioteki szkolnej: Ania Serewa  i Edyta Sosnówka

Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty
Romantyczny Luty

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024