NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Więcej zdjęć na naszym profilu FB>>>

W dniach 22-24 października nasi uczniowie pod opieką wspaniałych nauczycieli: Małgorzaty Wawrzyckiej, Anny Bednarz oraz Sławomira Uhruskiego udali się na  ciekawą wycieczkę na trasie Toruń-Ciechocinek. Wyjazd z Lublina zaplanowany był na godzinę 6:30. Niewyspani uczniowie w dobrych humorach pojawiali się punktualnie na miejscu zbiórki. Kilkugodzinna podróż nikogo nie zmęczyła i wszyscy pełni energii zwiedzali Toruńską Starówkę. Na trasie zwiedzania pojawiła się krzywa wieża- to właśnie tam zgodnie z legendą każdy z uczestników mógł sprawdzić czy jest uczciwym człowiekiem. Wycieczkowicze zwiedzili kilka zabytkowych miejsc i  poznali historię tak pięknego miasta jak Toruń. Na celowniku każdego uczestnika wycieczki pojawiły się sklepy z lokalnym przysmakiem - toruńskimi pierniczkami, bo przecież każdy chciał zabrać ze sobą do Lublina choć odrobinę tych słodkości. Wieczorem, po przyjeździe do hotelu każdy zajął wyznaczony mu pokój. Uczniowie zjedli wyśmienitą kolację i odpoczywali, aby mieć siłę na najbliższe dwa dni zwiedzania.

Drugi dzień rozpoczął się prawdziwą ucztą w formie stołu szwedzkiego. Mimo wczesnej godziny wszyscy wyglądali na wypoczętych. Zwiedziliśmy dom Kopernika oraz kilka muzeów, następnie udaliśmy się do planetarium, gdzie obejrzeliśmy niesamowitą prezentację na temat naszego układu słonecznego. Na sam koniec dnia przed powrotem do hotelu, w ramach integracji zatańczyliśmy belgijkę na placu przed fontanną Kopernika.

Trzeciego dnia wycieczki odwiedziliśmy zabytkową warzelnię soli w Ciechocinku. Na miejscu byliśmy o godzinie 10:00. Od razu po wyjściu z autokaru przywitała nas pani przewodnik. Zwiedzanie zaczęliśmy od poznania właściwości soli i dawnego sposobu jej pozyskania z solanki. Na własne oczy zobaczyliśmy używane do tego urządzenia. Pomniejszona makieta tężni zrobiła na nas ogromne wrażenie. Następnie pani przewodnik opowiedziała nam jak się jej kiedyś używało. Kolejnym punktem zwiedzania była sama tężnia. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem jej wielkości. W międzyczasie zrobiliśmy przystanek przy fontannie Jasia i Małgosi. Ostatnią atrakcją w Ciechocinku był obiad w przepięknej i staromodnej restauracji.

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024