NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Zapachniało piernikami…

Zapachniało piernikami…

Już w starożytności znane były ciastka z miodem i pieprzem zwane miodownikami. Pierniki robiono też w średniowieczu, a przepis na te wypieki powstał przez przypadek! Najstarszy polski przepis na piernik pochodzi z 1725 roku i nie ukazał się on w książce kucharskiej, lecz w poradniku medycznym „Compendium medicumauctum”.

Czyniąc zadość tradycji, już od początku grudnia wnieśliśmy trochę magicznego, świątecznego zapachu do szkoły, wytwarzając wyroby z ciasta piernikowego. Uczniowie pracowali w kilkuosobowych grupach pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Wyrabialiśmy ciasto z korzennymi przyprawami, wykrawaliśmy kształty za pomocą foremek, a następnie dekorowaliśmy je własnoręcznie zrobionym lukrem. W ten sposób powstały przepiękne chatki, choinki i pierniczki.

19 grudnia w szkole odbył się kiermasz, na którym wszyscy mogli podziwiać nasze prace. Autorami byli uczniowie z klas: 1esp, 2dsp, 3dsp, 2abp

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom ZSChiPS oraz koleżankom i kolegom życzymy Dobrych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w Nowym 2023 Roku!

Uczniowie Technikum Przemysłu Spożywczego i Branżowej Szkoły Spożywczej

Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…
Zapachniało piernikami…

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024