NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Lubelskie Święto Chleba 2020

Lubelskie Święto Chleba 2020

13 września 2020 r. uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w XXII Lubelskim Święcie Chleba, które odbyło się w malowniczych plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej.

 Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej, Cebularz lubelski ChOG, Lubelski Cech Optyków, Oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie Jest to Święto rzemieślników  piekarstwa i cukiernictwa  z Lubelszczyzny.

 Od wielu lat nasza szkoła promuje rzemiosło i wzmacnia poczucie tożsamości regionalnej. Hasło tegorocznych obchodów to ,,Jakość widzenia zależy od jakości jedzenia”. Hasło to łączy pozornie obce sobie dziedziny - przemysł spożywczy i optykę. Okazuje się bowiem, że pożywienie ma duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym wzroku. Uczniowie kształcący się w zawodach technik technologii żywności, optyk i cukiernik pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych spożywczych i fizyki, przygotowali stoisko wystawiennicze, które cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających. Honorowymi gośćmi na stoisku  byli Pan Poseł Przemysław Czarnek i Pan Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

 W podczas obchodów XXII Lubelskiego Święta Chleba odbyły się: wystawy wyrobów piekarskich i cukierniczych, jarmark produktów regionalnych, występy artystyczne i warsztaty. Przyszli adepci sztuki piekarskiej z Branżowej Szkoły Spożywczej  I stopnia wykonali chleby ozdobne i korowaje. Ich praca i wysiłek został nagrodzony pucharami i nagrodami pieniężnymi. Szkoła zdobyła I miejsce w konkursie na najładniejszy chleb okolicznościowy, III miejsce za najładniejszy korowaj oraz  III miejsce w kategorii na  najładniejsze stoisko wystawowe.

Najładniejszy chleb okolicznościowy, korowaj  oraz elementy wystroju stoiska wystawowego naszej Szkoły podziwiać można w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Lubelskie Święto Chleba 2020
Lubelskie Święto Chleba 2020
Lubelskie Święto Chleba 2020
Lubelskie Święto Chleba 2020
Lubelskie Święto Chleba 2020
Lubelskie Święto Chleba 2020
Lubelskie Święto Chleba 2020

 

 

 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024