NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Wpływ sposobów odżywiania na funkcjonowanie umysłu

Wpływ sposobów odżywiania na funkcjonowanie umysłu

Od jakości jedzenia zależy bardzo dużo. Pomimo ogólnej dostępności do ogromnej ilości produktów spożywczych często mamy problem z kupieniem tych o dobrej jakości i z dobrym składem.  Zdrowe i dobre jedzenie ma ogromny wpływ na nasze ciało i samopoczucie. Jest paliwem dla naszego organizmu. Dlatego warto poszerzać swoją wiedzę na ten temat. Kluczem do zdrowia jest świadomość i zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat żywienia, łączenia składników, bilansowania posiłków.

W dniu 01.12.22 r. w ramach programu „Chipsy żyją zdrowo” Pani dr Justyna Libera, specjalista dietetyk z Uniwersytetu Przyrodniczego wygłosiła interesujacy wykład na temat „Wpływ sposobów odżywiania na funkcjonowanie umysłu”. W ciekawy sposób przybliżyła nam jak prawidłowo zbilansować posiłki i dobrać zdrowe składniki. Poradziła także w jaki sposób prawidłową dietą zadbać o swój wzrok i umysł, jakich składników powinniśmy unikać, a jakie są zalecane.

Bądźmy świadomi, że jedzenie to nie tylko przyjemne doświadczenie, ale również wzięcie odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Wpływ sposobów odżywiania na funkcjonowanie umysłu
Wpływ sposobów odżywiania na funkcjonowanie umysłu
Wpływ sposobów odżywiania na funkcjonowanie umysłu

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024