NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

XXIV Lubelskie Święto Chleba

XXIV Lubelskie Święcie Chleba

Tradycyjnie jak co roku, w Muzeum Wsi Lubelskiej, w dniu 4 września 2022 r.odbyło się XXIV Lubelskie Święto Chleba, pod Patronatem Wojewody Lubelskiego- "Lubelskie Smakuj Życie", Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Cechu Rzemiosł Spożywczych.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem ,,Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”

Jak mówi ludowe przysłowie ,,Bez chleba żyć się nie da." Od zarania dziejów chleb był traktowany z wielkim poszanowaniem i pokorą. W kulturze polskiej chleb jest symbolem szacunku i ciężkiej pracy, darem natury. Te słowa są również wyrazem naszej codziennej troski o chleb powszedni.                              .

Wydarzenie ,, Święto chleba" od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany doświadczeń technologicznych branży piekarniczej i ciastkarskiej. Tegoroczną imprezę uatrakcyjniły występy zespołów ludowych, wystawy rękodzieła,  pokazy, warsztaty, gry i zabawy. Firmy piekarnicze i cukiernicze prezentowały swoje najlepsze wypieki. Zwiedzający mogli  zasmakować regionalnych potraw, wyrobów cukierniczych i piekarskich.

Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego reprezentowany przez dyrekcję i nauczycieli wziął udział w tym wydarzeniu.

Celem uczestnictwa było zachowanie i przekaz tradycji piekarskich, cukierniczych, wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej naszej młodzieży i ochrona dziedzictwa kultury. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w licznych konkursach.

Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła została nagrodzona pucharami za zajęcie I miejsca w konkursie na najładniejsze stoisko wystawowe oraz II miejsca na najładniejszy chleb okolicznościowy.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w promocję ZSChiPS podczas XXIV Lubelskiego Święta Chleba.

XXIV Lubelskie Święcie Chleba
XXIV Lubelskie Święcie Chleba
XXIV Lubelskie Święcie Chleba
XXIV Lubelskie Święcie Chleba

 

 

 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024