NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2023 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Więcej zdjęć na naszym profilu FB >>>>

Dnia 15 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja nauki języków obcych na wesoło. Młodzież z klas 3at, 3dt i 3ct entuzjastycznie włączyła się w przygotowania do imprezy. W programie Dnia Języków znalazł się turniej językowy, kabaretowy skecz "List do Pipy" oraz piosenki w językach angielskim, hiszpańskim i japońskim. Całą imprezę sprawnie poprowadzili prezenterzy. Dzień Języków Obcych swoją obecnością zaszczyciła Pani Dyrektor Barbara Sieńko oraz Panie Dyrektor Anna Burdach i Ewa Ciechańska.

W związku z przystąpieniem przez szkołę do projektu w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy do programu Dnia Języków wprowadzone zostały elementy kultury hiszpańskiej: flaga Hiszpanii, piosenka w języku hiszpańskim oraz nauka podstawowych zwrotów w tym języku.

Wykonawcy:

moderatorzy: Gabriela Zając i Mateusz Szalajka

aktorzy: Karol Wrona i Daniel Dębiński

wykonawcy piosenek: Marlena Adamczyk, Ewa Klejszta i Maria Taczalska

nad stroną techniczną przedsięwzięcia czuwała Agnieszka Pizoń i Jolanta Zając.

Akademię przygotowały panie Izabela Krasowska i Małgorzata Karczewska, dekoracje wykonała pani Agnieszka Ciechanek- Tomoń.

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024