NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Wizyta w Centrum Brytyjskim, czyli jak żarty językowe pomagają w nauce języka angielskiego

Wizyta w Centrum Brytyjskim, czyli jak żarty językowe pomagają w nauce języka an

Dnia 5 grudnia 2019r. klasa 1btp pod opieką pań: Katarzyny Bartoszcze i Ewy Rusinek udała się  do Centrum Brytyjskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na wykład pt. „Why is it good to read jokes? On hidden stories behind words”. Pan dr Konrad Zyśko z Instytutu Neofilologii UMCS wyjaśnił na czym polegają żarty językowe oraz czym jest m.in. homonimia i polisemia. Dowiedzieliśmy się, jak etymologia wyrazów prowadzi do wyjaśnienia pewnych zjawisk językowych. Wykład był wzbogacony licznymi przykładami, dzięki czemu jednocześnie dobrze się bawiliśmy. Było to inspirujące spotkanie.

Ponadto, klasa zapoznała się z zasobami i zasadami korzystania z biblioteki Centrum Brytyjskiego oraz z innymi aspektami jego działalności. Zachęcamy do współpracy z Centrum, gdyż daje to mnóstwo możliwości rozwoju, na każdym etapie znajomości języka angielskiego.

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024