NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Eksponat artystyczny na 80 lecie ZSChiPS

Eksponat artystyczny na 80 lecie ZSChiPS

W związku z uroczystymi obchodami 80-lecia Szkoły młodzież z klasy 3ab pod kierunkiem Pani Ewy Nieczypor – nauczyciela przedmiotów zawodowych wykonała eksponat artystyczny w formie obrazu.

Osoby biorące udział w tym projekcie uczyły się współpracy w grupie, szacunku dla pomysłów, koncepcji innych uczestników. Życzliwość i przyjazna atmosfera podczas pracy oraz wyzwanie stojące przed uczniami sprawiły, że mogli się oni poczuć jak artyści rzemiosła dumni z dzieła, które stworzyli. Była to doskonała okazja do przetestowania manualnych umiejętności przydatnych w zawodzie piekarza, a zarazem atrakcyjna forma spędzenia czasu w niezwykle ciekawy, rozwijający i inspirujący sposób. Warto było połączyć naukę i zabawę wybierając taką formę eksponatu.

Eksponat wykonany został z ciasta martwego słodkiego sporządzonego z następujących surowców: mąki żytniej typ 720, wody, cukru kryształu, glukozy. Elementy dekoracyjne  na eksponacie były przyklejane przy użyciu wody. Obraz wypieczono w piecu o temperaturze 100 - 120C. Ostatnią fazą pracy było  użycie syropu cukrowego nadającego połysk .

Nauczyciele przedmiotów zawodowych bardzo często zachęcają uczniów do poznawania różnych technik kształtowania, dekorowania wyrobów piekarskich, jak również do pokazywania swoich umiejętności podczas imprez organizowanych w szkole. Dlatego tak ważna uroczystość, jak 80-lecie Szkoły zainspirowała wielu uczniów, którzy pełni entuzjazmu zaangażowali się w przygotowanie artystycznego eksponatu. Uczniowie pokazali swoje plastyczne umiejętności już na XXIV Ogólnopolskim Turnieju Piekarskim im. Anny Butki w Poznaniu. Rywalizując z innymi uczniami z całej Polski osiągnęli znaczące sukcesy, zdobywając tytuły laureatów i finalistów.

Zaangażowanie naszej młodzieży, ich chęć współpracy, gotowość do prezentowania swoich umiejętności praktycznych, potwierdzona sukcesami, cieszy nauczycieli i sprawia, że jesteśmy z nich dumni.

Ewa Nieczypor- nauczyciel przedmiotów zawodowych

Maria Wesołowska-Kierownik szkolenia praktycznego

 

 

 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024