NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej 2021

Wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szko

W semestrze letnim 2021 roku uczennice klasy 1atp Technikum Chemicznego: Wiktoria Golian, Natalia Chruściel oraz Kamila Czajka wzięły udział w konkursie mającym na celu wyhodowanie dowolną metodą, jak najlepszej jakości kryształów (idealną postacią jest monokryształ) dowolnie wybranych związków, które nie figurują w wykazach substancji niebezpiecznych dla zdrowia.

Wyróżnienie otrzymała uczennica Wiktoria Golian, która przygotowała kryształ ałunu chromowo-potasowego o barwie ciemnofioletowej.

Przebieg procesu otrzymywania kryształu został udokumentowany w postaci filmiku multimedialnego wraz z zdjęciami i opisami. Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia!

Uczniów do konkursu przygotowywała Pani mgr Jagoda Rabczewska

 

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2024/2025