NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Malowidła ścienne

zschips

Przyszłość świata jest w mojej klasie

Z okazji jubileuszu 80-lecia Szkoły Pani Beata Szczerbińska-Budzyńska – artystka i pasjonatka sztuki, nauczycielka plastyki w ZSChiPS, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie wykonała dwa malowidła ścienne. Znajdują się one na pierwszym piętrze, na korytarzu prowadzącym do pokoju nauczycielskiego.

   Tematyka pierwszego malowidła związana jest z profilami szkół, które skupia placówka. Na ścianie obejrzeć można symbole, atrybuty z dziedziny chemii, optyki oraz przemysłu spożywczego. Wszystkie te elementy inspirowane są grafiką wektorową, łączą się ze sobą i przenikają. Centrum kompozycji stanowią moduły przestrzenne wykonane z płyt PCV. Całość wykonana została w wąskiej gamie kolorystycznej: lawendy i ciemnego fioletu, które harmonizują z przestrzenią korytarza.

   Na przeciwległej ścianie znajduje się napis: „Przyszłość świata jest w mojej klasie”, który połączony jest z grafiką liniową, przedstawiającą dłoń i sylwetki uczniów. Zamysłem Pani Beaty było uczczenie i docenienie uczniów, wychowanków, absolwentów, którzy opuszczając mury szkoły, idą w świat, a swoją pracą i pasją przynoszą dumę z osiągniętych sukcesów.

Malowidła ścienne
Malowidła ścienne
Malowidła ścienne
Malowidła ścienne

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2024/2025