NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Noc Fantasy w Bibliotece!

Noc Fantasy w Bibliotece!
Taka fantastyczna noc zdarza się tylko raz. Oj działo się, działo….

W nocy z 14 na 15 kwietnia w godzinach 19.00-6.00 rano nasza biblioteka  zamieniła się w Tolkienowskie Śródziemie, gdzie rządziły smoki, a gospodarzem był oczywiście najsłynniejszy z nich, czyli Smaug. Tym razem groźna bestia kulturalnie zapraszała do swojego królestwa na duchową i artystyczną ucztę, w  menu której znalazły się min.: wykłady,  prezentacje multimedialne, warsztaty artystyczne - papierowe smoki w technice origami, dekorowanie smoczych ciasteczek. Planowany po godz. 00 Escape room wzbudził  duże zainteresowanie i chęć udziału wiele drużyn.

Atmosferę  „The Dragon’ s Zone” podkreślały efekty wizualne, Smaug dumnie prezentował się w całej swej okazałości, zionął twórczym ogniem i rozpalał emocje.

Nasz  program ciekawego spędzenia czasu i dobrej  zabawy w bibliotece szkolnej nocą, w klimacie fantasy, rozpoczął się bardzo inspirującą i będącą swoistym wprowadzeniem

w charakter imprezy prelekcją pt.” Baśnie i antybaśnie - magiczne bestiarium”, którą wygłosiła pani Joanna Tarasiewicz, nasz zaproszony gość, nauczyciel – bibliotekarz,  pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, a prezentacja przygotowana przez uczennice klasy 3dsp, pod kierunkiem pani Bogumiły Wlizło „ Różnie mówią

o smokach”  przybliżyła nam wielorakie odczytania symbolicznego ujęcia postaci smoka w literaturze, ikonografii i  filmie.

Kolejna propozycja z naszej listy to zabawa  pt. Środziemie – The Dragon’s Zone -  wchodzisz na własne ryzyko”, czyli ewakuacja z Escape room- u. Pięć drużyn zdecydowało się przyjąć wyzwanie. Wszystkim cało i zdrowo udało się opuścić niebezpieczne smocze rewiry. 

Uczestnicy  naszego kulturalnego wydarzenia mogli również poćwiczyć swoje  zdolności manualne, składając papierowe smoki w technice orgiami, a także polukrować i wg własnej fantazji i wyobraźni udekorować smocze pierniczki. Nie zabrakło też innych smoczych atrybutów, takich jak: smocza krew, smocze drzewo czy smoczy owoc.

Program przygotował zespół nauczycieli bibliotekarzy – panie Anna Serewa i Edyta Sosnówka.  Jak zwykle nieocenioną pomoc, ogromne zaangażowanie i wsparcie przy realizacji naszych pomysłów otrzymałyśmy od  grupy zaprzyjaźnionej młodzieży, czyli „Fanclubu i przyjaciół bibliotecznych wyzwań na każdej przerwie i nie tylko”, uczniów z klas : 1alp, 1btp,3btp,3dsp i 4ctp. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

To dzięki Wam nasza  Noc Kultury miała taką ciekawą, bogatą oprawę i sprawny przebieg. 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2023/2024