NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

Konkurs Wielkanocny

Konkurs Wielkanocny

Mazurki Wielkanocne to słodkości, bez których nie wyobrażamy sobie tradycyjnych polskich Świąt Wielkanocnych. Na naszych stołach wypieki te goszczą zwykle raz do roku i są ozdobą wielkanocnego stołu. Tradycyjny mazurek powstaje z kruchego ciasta. Brzegi górnej powierzchni placka zaznacza się rysunkiem z ciasta, masy orzechowej lub migdałowej. Popularne jest też wykonywanie na wierzchu kratki z ciasta. Mazurek często przekłada się lub pokrywa jego wierzch masami oraz polewą, lukrem lub galaretką i zdobi owocami, orzechami, bakaliami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszy i najładniejszy Mazurek Wielkanocny. Wypieki zgłaszane do konkursu należy dostarczyć do nauczycieli przedmiotów zawodowych spożywczych w dniu 20.03.2024- 21.03.2024 r. w godzinach 10:00 – 12:00 sala p.20. Do mazurka prosimy dołączyć recepturę oraz przepis mówiący jak został wykonany. Dla zwycięzcy zaplanowano nagrody w formie niespodzianki! Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 22.03.2024 r. o godzinie 13:00.

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2024/2025