NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2024 FACEBOOK Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia Fachowcy jutra Platforma współpracy szkół zawodowych, uczniów, pracodawców i Gminy Lublin XII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia realizują Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”, na mocy umowy zawartej 17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Lubelskim Kuratorem Oświaty, działającym w imieniu Wojewody Lubelskiego a Miastem Lublin na prawach powiatu Twoje Dane – Twoja Sprawa

„Powiem Wam co Mi w duszy gra... czasem radość! czasem łza!” - Turniej

pióro

 „ ZŁOTE PIÓRO ” Szkolny Konkurs Literacki.  Zostań MISTRZEM POEZJI i PROZY

Biblioteka szkolna ogłasza Pierwszą Edycję TURNIEJU LITERACKIEGO o „ ZŁOTE PIÓRO ” i tytuł SZKOLNEGO MISTRZA POEZJI i PROZY

Hasło Turnieju: „Powiem Wam co Mi w duszy gra... czasem radość! czasem łza!”

 

Warto jest dostrzec, że każdy z nas ma w sobie wewnętrzną siłę, która pozwala nam wiele przetrwać!

Dlatego napisz nam o swoich emocjach, podziel się z nami swoimi refleksjami, by szczęśliwi nauczyli nas jak poczuć smak życia.

Smutek przelej na papier i pozwól, by w Twoim stanie ducha przejrzeli się inni i zobaczyli, że nie są sami w swoich młodzieńczych rozterkach.

W pierwszej edycji naszego konkursu literackiego pragniemy zwrócić uwagę młodych twórców na prawo do bycia sobą, do swojego miejsca w świecie, wyrażania swoich emocji i uczuć, dzielenia się radościami i smutkami okresu młodości, nastrojami dnia codziennego.

 W Waszych pracach chcemy odnaleźć bieguny uczuć takie jak: radość, miłość, nadzieję, marzenie, satysfakcję, spełnienie, przyjaźń lub smutek, problem, rozpacz, melancholię, przygnębienie, samotność.

Cele konkursu

  • zachęcanie i inspirowanie uczniów do twórczości literackiej,
  • pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w formach prozatorskich
  • promowanie młodych twórców
  • doskonalenie redagowania dłuższych wypowiedzi zgodnie z  wymogami  gatunków
  • propagowanie wśród młodzieży reguł poprawnej pisowni oraz podnoszenie poziomu świadomości językowej i kultury języka ojczystego.

Regulamin i zasady uczestnictwa znajdziecie w wiadomościach w dzienniku elektronicznym.

Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszym turnieju i zaprezentowanie nam Waszych talentów literackich!!

Zespół biblioteki szkolnej

Anna Serewa i Edyta Sosnówka

 

 

 

Przygotował(a) informację: 

    Oferta Edukacyjna ZSChiPS na rok szkolny 2024/2025