NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Wycieczka przedmiotowa do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Lubartowie

22 maja 2018 r. uczniowie klasy 1dt Technikum Chemicznego o specjalności technik technologii chemicznej pod opieką pani Elżbiety Dalmaty i pana Ryszarda Krzyżowskiego udali się na jednodniową wycieczkę przedmiotową do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Lubartowie, gdzie zwiedzili Ujęcie Wody przy ulicy Nowodworskiej.

Mieli okazję zobaczyć jedną z czterech studni  głębinowych, przepompownię i  skomplikowane urządzenia uzdatniające wodę. Przeprowadzili degustację wody – porównali jej smak przed i po odżelazianiu. Zapoznali się z nowoczesnymi technikami badania wody. W laboratorium zakładowym wzięli udział w badaniu wody między innymi na zawartość chlorków.

Lubartowskie laboratorium posiada akredytację   Polskiego Centrum Akredytacji  i prowadzi badania na najwyższym poziomie.

Po terenie stacji uczniów oprowadzała absolwentka naszej szkoły – kierownik laboratorium – pani mgr Izabela  Dąbrowska-Strojek.

 

 

 

Przygotował(a) informację: