NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Tap The Map

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy pierwszą aplikację mobilną do edukacji statystycznej _Tap The Map_, którą stworzyli studenci podczas hackathonu _Show Me Data_ zorganizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

 Aplikacja jest już bezpłatnie dostępna w sklepie Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.stat.tapthemap [1].

 Aby w nią zagrać wystarczy skorzystać z dołączonej ulotki lub wydrukować specjalny znacznik dostępny na stronie https://hackathon.stat.gov.pl/aplikacje/tap-the-map [2] . Zasady gry są proste - należy wybrać prawidłową odpowiedź na pytanie klikając na kraje na trójwymiarowej mapie Europy. Pod wpływem uderzenia w kraj zmienia się natężenie i intensywność koloru przedstawiającego różne zjawiska w Europie. Pytania dotyczą takich dziedzin jak demografia, rolnictwo, transport itp.

 Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie informacji na temat aplikacji wśród uczniów szkoły oraz zamieszczenie ulotki na stronie internetowej szkoły.

 Zachęcamy młodzież do nauki poprzez zabawę!

 Czekamy też na opinie o produkcie, dzięki którym kolejne narzędzia do edukacji statystycznej będę lepsze i bardziej interesujące.
Krótka ankieta dostępna jest na stronie
https://rejestracja.stat.gov.pl/Hackathon/Ankieta [3] .

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat danych statystycznych?
Jak się je zbiera, opracowuje i udostępnia? Napiszcie do nas
hackathon@stat.gov.pl

Z poważniem

KAROLINA DAWIDZIUK

_Rzecznik Prasowy Prezesa GUS_

_Zastępca dyrektora_

tel. +48 695 255 011

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY

Departament Edukacji i Komunikacji

al. Niepodległości 208, 00-925 Warszawa

tel. +48 22 608 34 75

 

 

 

Przygotował(a) informację: