NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Piekarz z Branżowej Szkoły Spożywczej I stopnia finalistą Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego im. A. Butki w Poznaniu

26 - 27 kwietnia 2018 r. w Poznaniu odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Piekarski  im. Anny Butki. Organizatorami Turnieju byli: Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu i Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, uczestnikami najlepsi przyszli piekarze z całej Polski. Mateusz Kasperski, uczeń z klasy 1ab BSS I stopnia, został finalistą tego Turnieju. W nagrodę otrzymał dyplom oraz zaświadczenie z tytułem finalisty, które uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Ucznia w Piekarni nr 3 Firmy ,,Społem” LSS w Lublinie przygotowała p. Ewa Nieczypor -nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSChiPS w Lublinie.

P. Ewa Nieczypor sprawowała również opiekę pedagogiczną podczas turnieju. Za pracę w komisji oceniającej przyszłych adeptów sztuki piekarskiej otrzymała podziękowanie od organizatorów

Zawód piekarza daje możliwość znalezienia dobrej pracy w zakładach przetwórstwa spożywczego w kraju i za granicą, jest bardzo poszukiwany przez pracodawców.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Wesołowska
kierownik szkolenia praktycznego