NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Optycy w fabryce HOYA LENS POLAND

9 listopada 2017 r. uczniowie II klasy Technikum Chemicznego  o specjalności technik optyk pod opieką pana dyrektora Ryszarda Krzyżowskiego oraz nauczycielek fizyki Małgorzaty Cieślak-Alberskiej i Joanny Matyjasek uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do fabryki HOYA LENS POLAND Sp. z o.o. w Piasecznie.

Koncern HOYA jest światowym liderem na rynku soczewek okularowych. Zgodnie ze swoją dewizą: „W trosce o Twoje oczy” oraz dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym, stosowaniu nowoczesnych materiałów i powłok, produkuje najwyższej jakości soczewki optyczne – projektowane na miarę, czyli optymalizowane dla każdej indywidualnej korekcji.

Naszą grupą zajął się osobiście p. dyrektor Szymon Grygierczyk, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił trudności pojawiające się przy dopasowywaniu układu optycznego, tworzonego przez soczewkę oka i soczewkę okularową oraz zaprezentował wdrożone przez firmę HOYA rozwiązania technologiczne zapobiegające utracie ostrego widzenia. Uczestnicy wycieczki mieli także okazję zapoznać się z kolejnymi etapami produkcji soczewek.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili młodzieży naszej szkoły zdobycie tak cennego doświadczenia. Szczególne podziękowania za osobiste zaangażowanie kierujemy do pana Tomasza Judyckiego oraz do Rady Rodziców ZSChiPS za wsparcie finansowe.

Opracowała: Joanna Matyjasek

 

 

 

 

Przygotował(a) informację: