NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Olimpiada Bibliologiczna w ZSChiPS

Miło nam poinformować, że 12 stycznia 2018 w naszej szkole już po raz trzeci odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej, której głównym organizatorem jest Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego a partnerem Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Celem nadrzędnym Olimpiady jest umożliwienie wyróżniającej się  młodzieży sprawdzenia się  oraz rozwinięcia wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianej książki i informacji.

Olimpiada jest skierowana do:

  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych zagadnieniami książki i informacji: historią dyscyplin, traktowaną jako punkt wyjścia, współczesnością, przyszłością bibliologii i informatologii, w szczególności - ich znaczeniem we współczesnym, często rozumianym interdyscyplinarnie, społeczeństwie informacyjnym.
  • nauczycieli i nauczycieli-bibliotekarzy szkół ponadgimnazjalnych oraz bibliotekarzy bibliotek publicznych zawodowo zajmujących się tematyką, której poświęcona jest Olimpiada.

Do ZSChiPS przyjedzie 11 finalistów eliminacji szkolnych ze szkół ponadgimnazjalnych z Biłgoraja oraz II i III LO w Lublinie.

 

 

 

 

Przygotował(a) informację: