NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Kulturalna noc w ZSChiPS

W nocy z 23 na 24 lutego 2018 r. byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia – trzeciej edycji NOCY KULTURY W ZSChiPS, która wpisała się już w historię szkoły i tym samym w historię naszego miasta. To szczególna, zorganizowana z wielkim rozmachem, inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Towarzyszyli jej wyjątkowi goście - artyści, pasjonaci, ludzie „pozytywnie zakręceni”.

Spotkanie z Kulturą – muzyką, tańcem, tradycją, rozpoczęliśmy niezwykłym występem Zespołu Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego, z gościnnym udziałem szkolnego mistrza tańca - pana dyrektora Ryszarda Krzyżowskiego.

W podróż przez historię Romów zabrał nas pan Bogdan Szczerba – prezes lubelskiego „Stowarzyszenia Rom”, a pełną niezwykłej energii i radości życia muzykę zaprezentował niepowtarzalny duet romskich gitarzystów.

Ta jedyna w swoim rodzaju noc przepełniona była tańcem, dźwiękami i obrazami tradycji oraz współczesności, historiami filmowymi autorskiego kina niezależnego Centrum Kultury w Lublinie.
Czekamy na kolejną edycję!

 

 

 

Przygotował(a) informację: