NASZA SZKOŁA KONTAKT BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ PROJEKTY UE ZŁOTA SZKOŁA 2019 FACEBOOK Szkoła na 102 Przejdź na zawodowstwo Współpraca w dziedzinie kształcenia zawodowego na europejskim rynku pracy

Dni Przedsiębiorczości w ZSChiPS

Od kwietnia do czerwca 2018 r. trwały Szkolne Dni Przedsiębiorczości pod hasłem „Myślę, więc jestem ubezpieczony”. Zapoczątkował je dwuetapowy konkurs wiedzy o przedsiębiorczości dla klas drugich. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na 26 pytań testowych, w drugim na 44. Laureatkami zostały uczennice klasy 2dt. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Gromysz, a drugie Dominika Kania.
Gratulujemy wiedzy!

W ramach obchodów odbyły się dwa spotkania z zaproszonymi gośćmi. Podczas pierwszego pracownik ZUS przybliżył młodzieży korzyści wynikające z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Natomiast pracownicy Banku Credit Agricole zaprezentowali ofertę swojej placówki.

Uczniowie zaangażowani w organizację Dni Przedsiębiorczości przeprowadzili wśród kolegów i nauczycieli sondę dotyczącą ubezpieczeń społecznych i korzyści z ubezpieczeń dobrowolnych.

Uczniowie klasy 2bt przeprowadzili lekcje o ubezpieczeniach na godzinach wychowawczych w wybranych klasach. Zapoznawali na nich z wynikami sondy, przedstawiali charakterystykę ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych, dyskutowali z zainteresowanymi ubezpieczeniami koleżankami i kolegami. Prowadzone lekcje urozmaicili prezentacją multimedialną „Ubezpieczenia na poważnie i na wesoło”, przygotowali również ciekawostki o ubezpieczeniach w kraju i za granicą.

Pomysłodawczynią i koordynatorem obchodów kolejnych Dni Przedsiębiorczości była pani Małgorzata Wernicka we współpracy z panem Wojciechem Szeleźniakiem.

 

 

 

Przygotował(a) informację: